Latvijas iedzīvotāji par savu bēdīgo finansiālo situāciju: slimības gadījumā daudzi nespēs samaksāt pašu nepieciešamāko
foto: Ieva Leiniša/LETA
Latvijā dzīvo no rokas mutē?
Sabiedrība

Latvijas iedzīvotāji par savu bēdīgo finansiālo situāciju: slimības gadījumā daudzi nespēs samaksāt pašu nepieciešamāko

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Nedaudz vairāk kā piektā daļa - 22% Latvijas iedzīvotāju - atzina, ka sešu mēnešu darba nespējas gadījumā nespētu tikt galā ar savām finansiālajām saistībām: ar kredītu izmaksu, īri, komunālajiem maksājumiem un citiem izdevumiem. Vēl 30% paziņojuši, ka šāda situācija viņiem būtu nopietns pārbaudījums.

Latvijas iedzīvotāji par savu bēdīgo finansiālo si...

Saskaņā ar nesen veikto aptauju Latvijā ir pilnībā pārliecināti par savu spēju segt ikdienas izdevumus pārejoša darbspēju zaudējuma gadījumā tikai 17% respondentu. Vēl 32% uzskata, ka visdrīzāk tiktu galā.

Lietuvā tikai 14% aptaujāto atzina, ka netiktu galā ar finansiālām saistībām līdzīgā situācijā, vēl 26% saskartos ar grūtībām, 28% ir pārliecināti, ka tiks galā, bet 32% nav īsti pārliecināti, bet uzskata to par iespējamu.

Igaunijā situācija ir sliktāka: 25% respondentu atzinuši, ka nespētu veikt visas izmaksas pusgada darba nespējas laikā, vēl 31% tas dotu ar grūtībām. Tikai 14% (zemākais rādītājs Baltijā) jūt pilnīgu pārliecību par savu finansiālo ilgtspēju.

Pētījumā arī noskaidrots, ka visās Baltijas valstīs sievietes finansiāli jūtas mazāk aizsargātas nekā vīrieši. Latvijā katra ceturtā sieviete (24%) paziņojusi, ka netiktu galā ar finansiālām saistībām sešu mēnešu darbnespējas gadījumā. Vīriešu vidū tā atbildējuši tikai 19%. Tikai 15% sieviešu ir pārliecināti, ka tiktu galā ar ikdienas izdevumiem, kamēr vīriešu vidū tādu ir 20%.

Lietuvā dzimumu atšķirības nav tik ievērojamas: gan vīriešu, gan sieviešu vidū pa 14% norādījuši, ka nebūtu tikuši galā ar maksājumiem. Tomēr pārliecību par saviem spēkiem pauduši 31% vīriešu un tikai 24% sieviešu.

Igaunijā situācija ir vissatraucošākā: 28% sieviešu un 22% vīriešu paziņojuši, ka netiktu galā ar saistībām, bet pārliecību par savu finansiālo stabilitāti pauduši tikai 11% sieviešu un 17% vīriešu.