"Feyenoord" pārsteidz "Girona"; "Atalanta" neatstāj cerības "Šahtar"
Roterdamas "Feyenoord" panākums Žironā pret vienu no Spānijas spēcīgākajiem klubiem uzskatāms par lielu pārsteigumu.

Nīderlandes klubs Roterdamas "Feyenoord" un Itālijas vienība Bergāmo "Atalanta" izcīnīja uzvaras UEFA Čempionu līgas grupas turnīra otrās kārtas izbraukuma spēlēs.

"Feyenoord" pārsteidz "Girona"; "Atalanta" neatstā...

"Atalanta" Gelzenkirhenē ar 3:0 (2:0) pārspēja Doneckas "Šahtar". 21. minūtē Itālijas komandu vadībā izvirzīja Berats Džimsiti, 44. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Ademola Lukmens, bet 48.minūtē vārtus guva Rauls Bellanova.

"Feyenoord" viesos ar 3:2 (2:1) pieveica Spānijas klubu "Girona". 20. minūtē Davids Lopess izvirzīja vadībā mājiniekus, taču viesi izlīdzinājumu panāca, Janhelam Erreram raidot bumbu savos vārtos - 1:1. 33. minūtē Nīderlandes klubs izvirzījās vadībā pēc Antoni Milambo precīza sitiena, bet vēl vairāk palielināt pārsvaru viesiem neizdevās trīs minūtes vēlāk, kad Ajases Uedas sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī atvairīja vārtsargs Paolo Gasaniga. 51. minūtē Dāvids Hancko guva vārtus, taču aizmugures dēļ tie netika ieskaitīti, un rezultāts netika izlīdzināts. 67. minūtē mājiniekiem neizdevās izmantot 11 metru soda sitienu. Bojans Miovskis raidīja bumbu vārtu apakšējā kreisajā stūrī, taču viesu vārtsargs Timons Vellenreiters bumbu pēc ne pārāk stipra sitiena atvairīja. Tomēr 74. minūtē "Girona" panāca 2:2, vārtus gūstot Donnijam van de Bēkam. Spēles uzvarētāju 79. minūtē izšķīra Ladislavs Krejčī, raidot bumbu savos vārtos. Tādējādi "Girona" kļuva par pirmo komandu turnīra vēsturē, kas savās divās pirmajās spēlēs raidījusi bumbu savos vārtos.

Šajā sezonā pirmoreiz ierastā grupu turnīra vietā, kad komandas bija sadalītas grupās pa četrām, visas komandas par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs cīnās vienā 36 komandu grupā, aizvadot pa astoņām spēlēm.  Uzreiz astotdaļfinālā iekļūst pirmo astoņu vietu ieguvējas, bet nākamās 16 komandas spēlēs 1/16 finālā.

Jau ziņots, ka Latvijas čempione RFS Čempionu līgas kvalifikācijas otrās kārtas duelī divu maču summā ar 1:7 piekāpās Norvēģijas čempionei "Bodo"/"Glimt", sacensības turpinot UEFA Eiropas līgā. Sacensību fināls notiks 2025. gada 31. maijā Minhenē. Iepriekšējās sezonas finālā Londonā Madrides "Real" futbolisti ar 2:0 pārspēja Dortmundes "Borussia".